04
08.14

System domowego zagospodarowania wody deszczowej McRain oparty jest o centralę deszczową automatycznie zarządzającą źródłem poboru wody tzn. w zależności od dostępności zasobów wody w zbiorników w pierwszej kolejności wykorzystana jest deszczówka, a po jej ewentualnym wyczerpaniu centrala automatycznie przełącza układ instalacji wewnętrznej na zasilanie wodą wodociągową. Co ważne (!) istnieje też możliwość ręcznego ustawienia zasilania instalacji wyłącznie wodą wodociągową. W tym jednym urządzeniu znajdują się trzy główne elementy: pompa, sterowanie i system uzupełniania wodą wodociągową: zamontowane i gotowe do podłączenia.

Maksymalna wysokość pompowania standardowej centrali deszczowej to 36m, a maksymalna wydajność to 6 m3/h. Długość linii ssącej wynosić może nawet 12m. Jeśli odległość zbiornika na deszczówkę do budynku jest większa, należy zastosować zestaw wspomagający, który pozwala wydłużyć ten odcinek do 50 m lub wydajniejszą centralę deszczową, którą również mamy w naszej ofercie.

Fot.: Wspomagający układ pompowy

Trzystopniowa pompa wirnikowa McRain emituje niski poziom hałasu, jest energooszczędna i odporna na korozję, nie wymaga szczególnej obsługi oraz posiada zabezpieczenie przed pracą na sucho. Niewielkie wymiary centrali: 550mm x 550mm x 320mm pozwalają na jej swobodny montaż w np. pomieszczeniu technicznym czy kotłowni. Standardowe zestawy zagospodarowania wody deszczowej McRain oparte są o zbiorniki BlueLine II i F-Line. W zależności od potrzeb można zbudować system w konfiguracji z innymi oferowanym przez nas zbiornikami. To co różni zestawy oparte o zbiornik BlueLine II od zestawów z F- Line to odmienne konstrukcje układu ssącego wewnątrz zbiornika. Z uwagi na ich inny kształt i dążenie do maksymalnego wykorzystania zasobów wody dla poszczególnych modeli opracowano i wprowadzono specjalistyczne rozwiązania:

Układ ssący dla zbiornika F-Line z filtrem o drobnych oczkach umieszczony ponad dnem (dbałość o jakość wody!) zintegrowany z wyłącznikiem pływakowym sterującym źródłem zasilania wodą: deszczówka/instalacja wodociągowa.

Układ ssący dla zbiornika BlueLine II z filtrem o drobnych oczkach. W tej wersji sterowanie układem zasilania odbywa poprzez niezależny pływak.


Elementy zestawu:

1. Zbiornik BlueLine II lub F-Line (o odpowiedniej pojemności w zależności od potrzeb i możliwości).
2. Filtr mechaniczny McClean zintegrowany w zbiorniku z syfonem przelewowym i uspokojonym wlewem.
3. Układ ssący z filtrem o drobnych oczkach.
4. Centrala deszczowa McRain (pompa samozasysająca, system zarządzania poborem wody).
5. Pakiet bezpieczeństwa, etykiety z zaworem bezpieczeństwa.
6. Pokrywa zbiornika TopCover (przeznaczona do ruchu pieszego).
7. Rura wznosząca (opcja).

 

Bezpłatna wycena
Chciałbyś otrzymać bezpłatną wycenę? Wypełnij formularz
albo skontaktuj się z nami:
tel: 696 562 972
biuro@infinityenergia.pl
pełne dane firmy:
AB Synergy Adam Budny
ul. Chwaszczyńska 170 C
81-571 Gdynia
[zobacz na mapie]

NIP: 666-179-13-61
Regon: 302016496

Konto bankowe: Bank Millennium
50 1160 2202 0000 0002 4857 6275
 
Kontakt:
tel: 696 562 972
biuro@infinityenergia.pl