Wykorzystanie kompletnych systemów zagospodarowania wody deszczowej umożliwia bezpieczne, racjonalne oraz zgodne z naturą ich użytkowanie. Odpowiednio dobrane elementy zapewnią komfortową eksploatację instalacji, co w dużej mierze uniezależnia właściciela obiektu od dostawcy wody. Prowadzące do oszczędności – poprzez ograniczenie użycia wody wodociągowej – zagospodarowywanie deszczówki jest działaniem proekologicznym, przynoszącym korzyści współczesnym, ale także przyszłym pokoleniom.

Powyższa ilustracja pokazuje w jak szerokim zakresie możemy wykorzystywać wodę deszczową. Parametry wody wodociągowej i opadowej różnią się pod względem jakościowym, dlatego – przynajmniej na dzisiejszym etapie rozwoju technologii zagospodarowania deszczówki – nie możemy stosować ich w sposób całkowicie dowolny.

Woda deszczowa idealnie nadaje się do takich celów jak: spłukiwanie WC, pranie, prace porządkowe w i na zewnątrz budynku, podlewanie zieleni oraz mycie samochodów i urządzeń. Dobrze dobrany i zaprojektowany system zagospodarowania wody deszczowej pozwala znacznie zaoszczędzić zużycie kosztownej wody wodociągowej, jednak aby zrealizować powyższe cele, woda musi zostać wypompowana ze zbiornika i pod ciśnieniem wprowadzona do instalacji wewnętrznej budynku. Oferujemy różne rozwiązania pompowe dostosowane do pracy w systemach wody deszczowej.

Posiadamy w ofercie również bardziej złożone układy pompowe tzw. centrale deszczowe. To urządzenie zbudowane m.in. z pompy, podręcznego zbiornika na wodę wodociągową oraz z automatyki, która pozwala na sprawne i, co ważne, optymalne funkcjonowanie instalacji wodnej w budynku – niezależnie od bieżącego źródła pozyskania wody – deszczówka lub woda wodociągowa.

Zbiorniki o najróżniejszych formach i właściwościach

Woda opadowa spływająca z dachów jest relatywnie czysta, o jakości porównywalnej do wody deszczowej zebranej bezpośrednio, czyli z pominięciem powierzchni tzw. zlewni. Nim jednak spływająca woda trafi do zbiornika, najczęściej podziemnego, zostaje poddana procesowi filtracji mniej lub bardziej złożonej, który w najprostszej wersji zatrzymuje większe zanieczyszczenia stałe, takie jak liście, drobne gałązki, czy większe cząstki, a w najbardziej zaawansowanej zabija bakterie. Filtry, w zależności od zastosowanych rozwiązań, przeznaczenia i wykorzystania deszczówki oraz wydajności układu zlokalizowane są wewnątrz jak i na zewnątrz zbiornika.

Istnieje jeszcze cała gama akcesoriów, która pozwala na dostosowanie systemów do naprawdę indywidualnych zastosowań. Z szerokiej oferty wybraliśmy jednak te naszym zdaniem najlepsze po to by móc je zaoferować naszym Klientom.

infinity kol
artykuły i Aktualności
10
11.2017

Informacja nt. dotacji do zagospodarowania wody deszczowej w Gdańsku

Szanowni Państwo,   Miasto Gdańsk przygotowało dla mieszkańców kampanię "Nie zalewaj!", która ma promować lepsze przygotowanie miasta na ulewne opady i jednocześnie informuje o możliwości pozyskania dotacji na zagospodarowanie wody deszczowej. Oferta...

Kategoria: Aktualnościczytaj całość
11
09.2017

Nawilżacz powietrza EVAP

Nawilżacz EVAP pozwala w bezpieczny i energooszczędny sposób uzyskać odpowiednią wilgotność powietrza w domu. EVAP zwieksza komfort w domu i zapwenia zdrowszy klimat w wewnątrz.  KomfortSuche powietrze może powodować dyskomfort i objawy...

Kategoria: Aktualnościczytaj całość
pełne dane firmy:
AB Synergy Adam Budny
ul. Chwaszczyńska 170 C
81-571 Gdynia
[zobacz na mapie]

NIP: 666-179-13-61
Regon: 302016496

Konto bankowe: Bank Millennium
50 1160 2202 0000 0002 4857 6275
 
Kontakt:
tel: 696 562 972
biuro@infinityenergia.pl
 
Zamknij X

Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej