Nowości AirPack 2016! Właśnie za to lubimy Thessla Green!

Szanowni Państwo,

 

wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu budowlanego firma Thessla Green, producent rekuperatorów AirPack, wprowadziła do sprzedaży unowocześnione modele oferowanych dotąd central. Wśród kilku nowinek technologicznych znalazł się, niespotykany dotąd na rynku rekuperatorów, system Constans Flow, który zapewnia zbilansowaną wentylację niezależnie od jej intenstywności (opcja).

Co takiego szczególnego jest w tym rozwiązaniu?

Każda instalacja powinna zostać wyregulowana w momencie uruchomienia, a taką regulację przeprowadza się na najwyższym biegu rekuperatora. Celem regulacji jest osiągniecie założonych w projekcie wydatków powietrza w poszczególnych punktach nawiewnych i wywiewnych oraz zbilansowanie pracy wentylacji – wyrównanie sumy nawiewów i wywiewów. Podczas użytkowania systemu rekuperacji zmieniamy wydajność pracy rekuperatora na niższe biegi, co w konsekwencji, zgodnie z prawami fizyki (tzw. mechanika płynów), zburzy tą równowagę. Instalacja może wówczas generować nadciśnienie lub podciśnienie, ponieważ zbilansowaną wartość osiągnięto tylko w jednym punkcie – w punkcie regulacji. System Constans Flow w Thessla Green, na podstawie odczytów ciśnienia w instalacji, pozwala utrzymać stan równowagi nawiewu i wywiewu nawet przy zmianie parametrów pracy rekuperatora. Dotąd zmienialiśmy biegi nie wiedząc tak naprawdę jaka ilość powietrza jest nawiewana i wywiewana do pomieszczeń – wartość tą można było poznać poprzez ponowne zmierzenie wydatków anemometrem i zsumowanie odczytanych wartości. Teraz montując na stałe specjalny kalibrator, zmieniając biegi, będziemy tak naprawdę wybierać wśród konkretnych ilości nawiewanego/wywiewanego powietrza, a automatyka będzie dobierać odpowiednią moc pracy wentylatorów by to osiągnąć.

Co wprowadzono ponadto?

  • Łatwiejsza wymiana filtrów dzięki specjalnej klapie rewizyjnej dedykowanej wyłącznie do tego celu (standard).
  • Każde urządzenie posiadać będzie prefostat, który wskazywać będzie rzeczywisty poziom zabrudzenia filtrów i informawać o konieczności ich wymiany (standard).
  • Możliwość podłączenia do jednej centrali dwóch paneli Air++ (jeżeli gniazdo AirB nie jest wykorzystane do innych celów).
  • Wentylatory stałoprądowe Soler & Palau w modelach AirPack Flat 170 oraz AirPack 300 h i 300 V.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Szybki kontakt

Uwaga! Jeśli chcesz wysłać zapytanie o wycenę – skorzystaj z dedykowanego formularza wyceny (tutaj).