Rekuperatory Thessla Green

Thessla Green to polski producent rekuperatorów AirPack. Rekuperatory AirPack powstają wg. technologii opracowanej przez inżynierów Thessla Green przy współudziale naukowców z Instytutu Technologii Eksploatacji – Państwowego Instytutu Badawczego w Radomiu. Na co dzień, we współpracy nad rozwojem urządzeń, uczestniczą specjaliści od mechaniki płynów, akustyki, mikrobiologii i elektroniki. Nasze doświadczenia z dotychczasowej współpracy z tym producentem potwierdzają wysoką jakość urządzeń i obsługi Klienta, m.in. dlatego, że rekuperatory są stale udoskonalane. Wprowadzane zmiany dotyczą jakości i automatyzacji produkcji, poprawę walorów użytkowych, a także aktualizacji oprogramowania i sterowania centralą. Inżynierowie Thessla Green opracowali kilka niespotykanych dotąd na rynku rozwiązań, a naszym zdaniem do najważniejszych zalet rekuperatorów AirPack należą:

– technologia FPX (opatentowana przez Thessla Green).

Unikatowy system przeciwzamrożeniowy zapewnia zrównoważony poziom wentylacji tzn. system nie wyłącza i nie ogranicza pracy wentylatora nawiewnego, przez co nie dochodzi do wytworzenia w domu podciśnienia i zasysania zimnego powietrza zewnętrznego wszelkimi nieszczelnościami. System FPX steruje mocą nagrzewnicy w sposób płynny, która dostarcza tyle ciepła i zużywa jedynie tyle energii, ile jest potrzebne, by zapewnić bezpieczną pracę wymiennika. Koszt pracy systemu FPX jest 3 – krotnie tańszy od systemu opartego o nagrzewnicę załączaną w trybie On/OFF oraz 2 – krotnie tańszy niż system, który ogranicza wydajność lub wyłącza wentylator nawiewny.

– modele AirPack 300 (V), 400 (V) i 600 (V) spełniają kryteria NFOŚ NF15 i NF 40

Efektywność odzysku ciepła i energooszczędność central AirPack potwierdzają certyfikaty wydane przez Państwowy Instytut Badawczy w Radomiu

– odzysk ciepła realizowany wyłącznie przez wymiennik przeciwprądowy

Rekuperatory AirPack wyposażone zostały w wymienniki przeciwprądowe renomowanej holenderskiej firmy RecAir. Większość dostępnych na rynku wymienników wykorzystuje płaskie płyty przez które naprzemiennie przepływa powietrze wywiewane i nawiewane z/do budynku. Suma powierzchni tych płyt to łączna powierzchnia wymiany ciepła. Przepływ powietrza w wymiennikach firmy RecAir odbywa się w kanalikach o przekroju trójkąta równobocznego, a nie kanalikami o przekroju prostokątnym jak w pozostałych wymiennikach płytowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia wymiany ciepła jest znacznie większa, spadek ciśnienia niższy, a wymiennik bardziej kompaktowy.

– Direct Return Air Flow (DRAF – rozwiązanie opatentowane przez firmę Thessla Green)

DRAF to rozwiązanie dzięki któremu powietrze równomiernie przepływa przez wymiennik, efektywnie wykorzystując całą jego powierzchnię, co wpływa na wysoki poziom odzysku ciepła. Ponadto poprzeczny przepływ powietrza i specjalna konstrukcja tacy kondensatu sprawia, że krople wody nie są porywane poza jej przestrzeń. Optymalizacja konstrukcji przepływu powietrza przez urządzenie odbywa się przy minimalnych oporach, dzięki czemu wentylatory zużywają mniej energii elektrycznej.

– Płynna regulacja intensywności wentylacji

Przepływ powietrza w centralach AirPack realizowany jest przez stałoprądowe wentylatory EMBPapst Radicall. Dzięki płynnej regulacji wentylatorów, rekuperator zapewnia dostosowanie intensywności wentylacji do aktualnych potrzeb użytkownika. Optymalizacja pracy rekuperatora przekłada się na niższe zużycie energii elektrycznej. Kolejnym ułatwieniem dla użytkownika jest wyposażenie sterowania rekuperatorów w dwa niezależna harmonogramy pracy – lato i zima. Raz ustawione niezależne harmonogramy pracy można przełączyć za naciśnięciem jednej ikonki.

– Wertykalne lub poziome położenie króćców przyłączeniowych

Praktycznie każdy model rekuperatora AirPack (z wyjątkiem modelu 180 Flat) występuje w dwóch wersjach położenia króćców połączeniowych. Pozwala to na swobodę wyboru lokalizacji montażu centrali i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Rekuperatory AirPack możemy postawić na podłodze, powiesić na ścianie lub umieścić na niskim poddaszu.

– Free cooling

Automatyczny by pass pozwala w lecie ochładzać wnętrze budynku nocnym powietrzem o niższej temperaturze.

– Interfejs Air

Jedyny na rynku niezależny interfejs w którym dokonano rozdziału pomiędzy Sterownikiem a Panelem sterującym. Każdy rekuperator AirPack wyposażony jest w sterownik Green – T zamontowany na korpusie urządzenia. Panel sterujący jest jedynie ilustratorem parametrów pracy urządzenia i pełni funkcję komunikatora pomiędzy użytkownikiem a urządzeniem. Oznacza to, że wszystkie dane zarządzające pracą rekuperatora zapisywane są na płycie sterownika Green – T, a podłączenie Panelu sterowania nie jest konieczne do prawidłowej pracy urządzenia. Thessla proponuje 4 rodzaje Paneli sterujących, które mogą pracować zamiennie tzn. być w dowolnym momencie wymienione przez użytkownika lub pracować z 4 panelami równolegle.

– Green – T – najbardziej funkcjonalny sterownik na rynku

Thessla Green stworzyła własny system sterowania rekuperatorami AirPack. Modułowa budowa sterownika pozwala na łatwe rozszerzenie standardowych możliwości. Rozbudowa polega na wpięciu płytki modułu rozszerzającego UPGRADE w płytę modułu głównego BASIC. To prosta czynność możliwa do wykonania również po zainstalowaniu urządzenia w budynku. Rozbudowanie układu sterowania pozwala znacznie rozszerzyć funkcjonalność urządzenia.

Oprócz rekuperatorów producent dostarcza szereg urządzeń peryferyjnych dedykowanych do współpracy z rekuperatorami AirPack, ale i nie tylko. Wśród dodatkowych rozwiązań znaleźć można m.in. przepustnicę automatyczną do GWC, nagrzewnice kanałowe wodną i elektryczną, moduł do GGWC (glikolowego wymiennika ciepła) i wiele innych.

Szybki kontakt

Uwaga! Jeśli chcesz wysłać zapytanie o wycenę – skorzystaj z dedykowanego formularza wyceny (tutaj).