Infinity Energia dostarcza nowoczesne rozwiązania z korzyścią dla Ciebie i Twojego domu
Infinity Energia oferuje usługi w zakresie projektowania, montażu oraz serwisu rekuperacji
Wodę deszczową można wykorzystać do spłukiwania WC, prania, prac ogrodowych, mycia samochodów i wielu innych.
systemy Zagospodarowania wody deszczowej (ZWD)
Zagospodarowanie wody deszczowej rozwiązaniem pozwalającym na obniżenie kosztów zużycia wody nawet o 50%. Woda deszczowa idealnie nadaje się do takich celów jak: spłukiwanie WC, pranie, prace porządkowe w i na zewnątrz budynku, podlewanie zieleni oraz mycie samochodów i wiele innych. Zagospodarowanie i systemy do wody deszczowej w Polsce to nowa dziedzina, dlatego stale doskonalimy nasze umiejętności uczestnicząc w szkoleniach, wykładach, w tym również poza granicami Polski. Opracowanie systemu zagospodarowania wody deszczowej nie jest prostym zadaniem, dlatego warto skorzystać ze specjalistów w tej dziedzinie. W Infinity Energia korzystamy ze specjalistycznych narzędzi oraz własnego doświadczenia, by dobrać możliwie najlepsze rozwiązanie. Nasi inżynierowie w oparciu o projekt budynku, dane nt. warunków terenowo - gruntowych wykonują szczegółowe obliczenia wykorzystując również specjalne stworzone do tego celu programy komputerowe. Program do doboru systemu zagospodarowania deszczówki uwzględnia w obliczeniach wszystkie aspekty pracy takiego systemu m.in. zapotrzebowanie i kierunki zagospodarowania wody opadowej, ilość osób korzystających z systemu, wielkość obszaru do podlewania, lokalizację, powierzchnię dachu i wiele innych.
dlaczego deszczówka
aspekt ekonomiczny
Rosnące ceny energii odwróciły uwagę wszystkich od rosnących cen wody, a w ostatnich latach, to koszt wody wodociągowej wzrósł znacznie bardziej niż koszty pozostałych mediów. Co jest tego przyczyną? - rosnące koszty pozyskania i uzdatniania wody oraz oczyszczania ścieków. Cały proces zapewnienia czystej wody wodociągowej wymaga znacznej ilości energii i inwestycji w rozwój oraz utrzymanie istniejącej sieci. Czy wiedzą Państwo, że dziś w Polsce w niektórych gminach cena m3 wody przekracza kwotę 29 zł, a m3 ścieków osiągnął cenę 39 zł?
dlaczego deszczówka
aspekt użytkowy
Czy wiedzą Państwo, że wodę wodociągową w takich miejscach jak: spłukiwanie WC, pisuarów, podlewanie zieleni, mycie samochodu, prace porządkowe możemy zastąpić deszczówką? Dzięki temu, że deszczówka jest uboga w wapń jest łatwiej przyswajana przez rośliny, a do spłukania WC nie jest potrzebna przecież wysokiej jakości woda wodociągowa.
Stosując specjalne filtry deszczówkę możemy również wykorzystać do prania w pralce (!). Miękka woda, pozbawiona związków wapnia nie wpływa destrukcyjnie na elementy pralek, a środki piorące lepiej się w niej rozpuszczają i działają efektywniej, a to zmniejsza ich zużycie.
dlaczego deszczówka
aspekt ekologiczny
Czy wiedzą Państwo, że na naszym globie udział wody dostępnej i zdatnej do picia w ogólnym bilansie wody to mniej niż 1%?! Jak to możliwe? Mimo iż ponad 70% powierzchni ziemi zajmuje woda, to aż 97,5 % nie nadaje się do spożycia z uwagi na jej zasolenie, a kolejne 2,5% to wprawdzie wody słodkie, ale znaczna część tej objętości związana jest w lądolodach, lodowcach oraz w głębi ziemi lub jest po prostu silnie zanieczyszczona! Ponadto woda pitna jest nierównomiernie rozmieszczona, na części obszarów jest jej pod dostatkiem lub aż ponad miarę, to jednak ponad 30% ludności świata zamieszkuje obszary o znacznie ograniczonych zasobach wodnych.
Wydawać by się mogło, że ten problem nie dotyczy Polski – to błędne myślenie – nasz kraj jest jednym z najuboższych w zasoby wody krajem w Europie. Czy wiedzą Państwo, że Polska jest porównywana pod względem zasobów wody do pustynnego Egiptu – niestety to nie ponury żart, a fakt.

 

Bezpłatna wycena
Chciałbyś otrzymać bezpłatną wycenę? Wypełnij formularz
albo skontaktuj się z nami:
tel: 696 562 972
biuro@infinityenergia.pl
artykuły i Aktualności
10
11.2017

Informacja nt. dotacji do zagospodarowania wody deszczowej w Gdańsku

Szanowni Państwo,   Miasto Gdańsk przygotowało dla mieszkańców kampanię "Nie zalewaj!", która ma promować lepsze przygotowanie miasta na ulewne opady i jednocześnie informuje o możliwości pozyskania dotacji na zagospodarowanie wody deszczowej. Oferta...

Kategoria: Aktualnościczytaj całość
11
09.2017

Nawilżacz powietrza EVAP

Nawilżacz EVAP pozwala w bezpieczny i energooszczędny sposób uzyskać odpowiednią wilgotność powietrza w domu. EVAP zwieksza komfort w domu i zapwenia zdrowszy klimat w wewnątrz.  KomfortSuche powietrze może powodować dyskomfort i objawy...

Kategoria: Aktualnościczytaj całość
pełne dane firmy:
AB Synergy Adam Budny
ul. Chwaszczyńska 170 C
81-571 Gdynia
[zobacz na mapie]

NIP: 666-179-13-61
Regon: 302016496

Konto bankowe: Bank Millennium
50 1160 2202 0000 0002 4857 6275
 
Kontakt:
tel: 696 562 972
biuro@infinityenergia.pl