Dom Hybrydowy – co to takiego?

Zapewnienie energii to dziś zapewnienie podstawowej potrzeby współczesnej cywilizacji. Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci doszło do przeorientowania gospodarek świata zachodniego względem wykorzystywania zasobów energetycznych z intensywnego trwającego do lat 70-tych XX w. do obecnie przyjętej postawy zilustrowanej forsowaniem wymagań i wdrażaniem rozwiązań opierających się na odnawialnych źródłach energii. Dostęp do taniej energii jest dziś głównym determinantem utrzymania intensywnego rozwoju gospodarek światowych.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że ogólnym bilansie zapotrzebowania na energię największe zapotrzebowanie wykazuje budownictwo mieszkaniowe, choć wydawałoby się, że przemysł jest tą najbardziej energochłonną dziedziną. Odpowiedzią na zmianę tego stanu jest Dom Hybrydowy, którego prezentacja odbyła się w ostatnich dniach na obrzeżach Gdańska.

Dom Hybrydowy – co to takiego?

To indywidualny i nowoczesny dom, w którym powiązano ze sobą rożne technologie w taki sposób, by współdziałały i wspomagały się wzajemnie, tworząc autonomiczny organizm przyjazny środowisku i użytkownikom. Inaczej mówiąc to dom dbający o środowisko, komfort życia oraz komfort ekonomiczny domowników. Dom hybrydowy ma spełniać kryteria tzw. Multi komfortu:

komfort termiczny – komfortowa temperatura,

komfort akustyczny – cisza wewnątrz,

komfort dobrej jakości powietrza – za ten element odpowiada rekuperacja,

komfort ekonomiczny – niskie koszty użytkowania – dom ma bardzo niskie zapotrzebowanie energetyczne,

komfort ekologiczny – zastosowano efektywne rozwiązania energooszczędne i ekologiczne materiały, w tym zagospodarowanie wody deszczowej,

komfort bezpieczeństwa – to m.in. wysoki poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego,

komfort estetyki – a to wszystko w pięknym i jasnym wnętrzu.

Jakie rozwiązania zawiera Dom Hybrydowy?

To co nas cieszy najbardziej to, że na obowiązkowej pozycji wyposażenia znajduje się system rekuperacja odpowiedzialny z komfortowy klimat i niższe zużycie energii cieplnej. Dodatkowo pomysłodawcy projektu na liście wyposażenia domu hybrydowego umieścili system zagospodarowania wody deszczowej. Widać tym samym, że popularność tej instalacji rośnie. Pompa ciepła, energia wiatrowa z systemem on – grip, ogniwa fotowoltaiczne, system solarny, a to wszystko zarządzane poprzez aplikację w telefonie IPhone. Lista nowoczesnych technologii jest naprawdę imponująca, a to wszystko dla środowiska naturalnego i komfortu życia przyszłych mieszkańców.

Cieszymy się z faktu powstawania takich inicjatyw, zwłaszcza, że Dom Hybrydowy uzyskał solidnego partnera w postaci koncernu Saint Gobain, a także innych renomowanych producentów takich jak np. niemiecką firmę Rewatec, której produkty znajdują się w naszej ofercie systemów zagospodarowania wody deszczowej. Pomysłodawcom projektu życzy sukcesów i realizacji tysięcy domów hybrydowych.

Pozdrawiamy – Zespół Infinity Energia

    

    

    

    

    

    

 

Szybki kontakt

Uwaga! Jeśli chcesz wysłać zapytanie o wycenę – skorzystaj z dedykowanego formularza wyceny (tutaj).