18
09.14

Serwis i naprawa to pojęcia, które napawają każdego użytkownika - jakiegokolwiek sprzętu - przynajmniej lekkim niepokojem. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze wykonawcy systemu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem warto zadbać by w pełni świadomie dokonać wyboru rozwiązania wentylacyjnego, uwzględniając także sferę poświęconą eksploatacji systemu rekuperacji. Wybór rekuperatora i jego dostawcy to naszym zdaniem bardzo ważny element w procesie decyzyjnym. Zalecamy kierować się przede wszystkim źródłem pochodzenia urządzenia: czy zakup przez firmę instalacyjną realizowany jest bezpośrednio u producenta, generalnego oficjalnego dystrybutora w Polsce czy urządzenie pochodzi np. od indywidualnego, prywatnego importera? Niestety zdarza się, że prywatny importer zachęca poprzez różne platformy handlowe do zakupu danego modelu urządzenia, najczęściej w bardzo atrakcyjnej cenie, jednak później próżno szukać gwaranta, czy serwisu i części zamiennych zgodnie zasadami przyjętymi na rynku. By zaoszczędzić sobie stresu przy usuwaniu ewentualnej awarii rekuperatora radzimy przyjrzeć się tej części transakcji z firmą wykonawczą – m.in. weryfikując kwestię zasad gwarancji centrali wentylacyjnej – rekuperatora i jego serwisu. Mimo, iż wykonujemy serwis zamontowanych przez nas urządzeń, to warto wybrać produkt producenta/oficjalnego dystrybutora, która zabezpiecza dla swoich Klientów własny serwis zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny.

          tło ciemne    Co zawiera wycena rekuperacji?     tło ciemne   Jak przygotowujemy projekt rekuperacji?     tło ciemne   Jak wykonujemy montaż rekuperacji?

Poza rekuperatorem nie możemy zapominać dbać o część instalacyjną systemu wentylacji mechanicznej , dlatego zalecamy i przypominamy o regularnej wymianie filtrów
w rekuperatorze oraz by wykonywać w regularnych odstępach przeglądy zarówno instalacji jak i centrali wentylacyjnej . Infinity Energia zapewnia swoim Klientom przeglądy systemów rekuperacji.     

Podstawowy zakres przeglądu to:

  • czyszczenie wnętrza rekuperatora w tym wymiennika ciepła
  • wymiana filtrów
  • kontrola instalacji – przepływy powietrza i regulacja,
  • kontrola odpływu skroplin
  • kontrola i czyszczenie czerpni
  • kontrola i czyszczenie wyrzutni
  • kontrola pracy automatyki rekuperatora, w tym analiza ewentualnych zarejestrowanych błędów poprawność działania sterownika i automatyki rekuperatora
  • i inne.

    foto 0-1  foto 0-5  foto 0-2  foto 1-1

Zobacz nasze realizacje >>

 

Bezpłatna wycena
Chciałbyś otrzymać bezpłatną wycenę? Wypełnij formularz
albo skontaktuj się z nami:
tel: 696 562 972
biuro@infinityenergia.pl
pełne dane firmy:
AB Synergy Adam Budny
ul. Chwaszczyńska 170 C
81-571 Gdynia
[zobacz na mapie]

NIP: 666-179-13-61
Regon: 302016496

Konto bankowe: Bank Millennium
50 1160 2202 0000 0002 4857 6275
 
Kontakt:
tel: 696 562 972
biuro@infinityenergia.pl