Odkurzacze centralne

System centralnego odkurzania to nowoczesny i wygodny sposób, który można zastosować w domach biurach czy nawet hotelach. Jest to idealna alternatywa dla zwykłych odkurzaczy.

Rdzeniem całego systemu jest jednostka centralna ulokowana na stałe np. w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu. Urządzenie ma kształt cylindryczny i przypomina podłużny pojemnik. W środku umieszczony jest silnik oraz zbiornik na zgromadzony kurz i nieczystości. Kolejnym ważnym elementem, który jest widoczny w mieszkaniu są gniazda ssące połączone z jednostką centralną. Gniazda ssące są ulokowane w ścianach pomieszczeń. Podczas sprzątania wpina się w nie elastyczną rurę ssącą z końcówką sprzątającą. W momencie podłączenia rury z gniazdem, automatycznie następuje uruchomienie odkurzacza. System rur i kształtek wykonany jest z twardego PCV.  To niewidoczny element poprowadzony w podłodze lub ścianach budynku. Rury mają za zadanie transportować nieczystości od gniazd ssących do jednostki centralnej.

schemta-systemu-centralnego-odkurzaniainfinityenergia

1) jednostka centralna, 2) wąż giętki 3) gniazda ssące  4) system rur PCV

Dodatkowymi elementami są różnego rodzaju końcówki czyszczące oraz węże ułatwiające sprzątanie. Różne ssawki mogą być wykorzystywane np. do odkurzania tapicerek, ubrań, zbierania sierści zwierząt, do prania i trzepania dywanów, czyszczenia kominków, a wykorzystując specjalny separator można zbierać także płyny.

System centralnego odkurzania to głównie cisza i wygoda. Dzięki umiejscowieniu odkurzacza w jednym pomieszczaniu, nie musimy nosić go ze sobą, a brak jakichkolwiek kabli przyspiesza i ułatwia sprzątanie. Dodatkowo zbierający się w odkurzaczu kurz nie uwalnia się i nie przemieszcza się po pomieszczeniach. Jedynym elementem, który będzie nam potrzebny podczas sprzątania to lekki wąż wraz z odpowiednią końcówką.

Elementy  systemu centralnego odkurzania:

– Jednostka centralnego odkurzacza,
– System rur PCV,
– Gniazda ssące,
– Gniazdo wyrzutowe,
– Zestaw sprzątający.

Instalacja centralnego odkurzania dysponuje wieloma atutami, dającymi przewagę nad zwykłymi odkurzaczami w ujęciu związanym ze zdrowiem i samopoczuciem ich użytkowników, efektywnością i wygodą w sprzątaniu, a także prestiżem.

odkurzacz-centralny-widoczne-elementyinfinityenergia

 Schemat rozłożenia gniazd ssących i zasięgu rur giętkich.
1) jednostka centralna 2) rura giętka 3) gniazda ssące

odkurzacz-centralny-niewidoczne-elementyinfinityenergia

Schemat rozłożenia rur PCV i gniaz ssących.
1) jednostka centralna 2) rura PVC 3) gniazda ssące

Szybki kontakt

Uwaga! Jeśli chcesz wysłać zapytanie o wycenę – skorzystaj z dedykowanego formularza wyceny (tutaj).