Beam

logo beamFirma Beam, jako pierwsza na świecie zajęła się produkcją odkurzaczy centralnych i działa w branży nieprzerwanie od 1957 roku. Od samego początku BEAM odgrywał pierwszoplanową rolę w rozwoju tej gałęzi produkcji, w szczególności przez wprowadzenie komputeryzacji i mikroprocesorów do odkurzaczy

CISZA

Odkurzacz centralny jest zainstalowany w oddalonym pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy lub w garażu. Osoby przebywające w sprzątanych pomieszczeniach nie są więc narażone na hałas.

KOMFORT UŻYTKOWANIA

Użytkownik sprząta lekkim i elastycznym wężem podłączonym do gniazda ssącego. Obsługa odkurzacza centralnego BEAM polega na opróżnianiu pojemnika na kurz z częstotliwością raz na 2-3 miesiące. Niezależnie od stopnia zapełnienia kubełka , moc odkurzacza pozostaje cały czas na tym samym poziomie. Odkurzacz centralny BEAM nie jest wyposażony w wymagające okresowej wymiany worki papierowe.

CZYSTE POWIETRZE

System centralnego odkurzania BEAM eliminuje z pomieszczeń, w których przebywa użytkownik, brud, bakterie i mikrocząsteczki kurzu zawierające roztocza. Kurz jest zasysany do odkurzacza , gdzie następuje przefiltrowanie i usunięcie oczyszczonego powietrza na zewnątrz budynku. Wnętrze domu pozostaje czyste.

PROJEKT SYSTEMU CENTRALNEGO ODKURZANIA

Trasę oraz sposób rozprowadzenia instalacji centralnego odkurzania, najlepiej zaplanować jeszcze na etapie projektowania domu. Ułatwi to ograniczenie kolizji z innymi instalacjami. Kształtki oraz rury zostały wykonane specjalnie z myślą o budynkach murowanych. Instalację można więc z powodzeniem zalewać betonem bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Kładąc rurociąg należy wykorzystać wszystkie możliwe przejścia pomiędzy poziomami i pomieszczeniami np: gotowe piony instalacyjne, kanały wentylacyjne, przestrzenie pomiędzy ścianami z płyt karton-gips czy sufity podwieszane. Ograniczy to do minimum konieczność kucia bruzd oraz pozwoli na ominięcie innych instalacji.

POŁOŻENIE ODKURZACZA CENTRLANEGO

Odkurzacz centralny montujemy w najniższej części budynku. Może być to garaż, pomieszczenie gospodarcze lub piwnica. Ważne jest także aby odkurzacz znajdował się możliwie blisko ścian zew­nętrznych, w celu skrócenia do minimum rury wylotowej. Po­łożenie wylotu powietrza nie ma żadnego znaczenia dla otoczenia. Dzięki zaawansowanemu systemowi filtracji, powietrze jest zawsze dokładnie oczyszczone.

POŁOŻENIE GNIAZD SSĄCYCH

System centralnego odkurzania powinien być projektowany z uwzględnieniem długości węża. Standardowa długość to 9m. Naj­lepiej jest więc umiej­s­cowić gniazda tak aby wąż taki sięgał w każdy zakamarek domu. Dobrze jest również zamontować gniazda blisko futryn lub w innych miejscach które nie będą w przyszłości zasłonięte przez meble. Jeżeli w budynku istnieją schody należy zaplanować ich odkurzanie z gniazda położonego na dole. Z kolei odległość gniazd od pod­łogi powinna być taka sama, jak gniazd elektrycznych.

 

Odkurzacz Centralny SC 3500 Platinium

BEAM SC3500 LCD

 

SC 3500 to ekskluzywny model i zarazem duma firmy. Odkurzacz ten jest doskonałym rozwiązaniem dla biur, hoteli lub hal przemysłowych. Jest także chętnie kupowany do dużych rezydencji. Jednostka posiada dwa bardzo mocne silniki. Dzięki połączeniu ich równolegle odkurzacz ten ma wydajność aż 1200 litrów na sekundę! W wyposażeniu standardowym jest włącznik manualny, gniazdo ssące w obudowie, pakiet wyciszający BEAM, dwa tłumiki oraz uszczelki amortyzujące zamontowane między silnikami a obudową.Odkurzacz standardowo zawiera mikroprocesor BEAM oraz dwa silniki (każdy ma po 1600W), co daje ogromną moc ssącą i wysokie podciśnienie.

       

Odkurzacz Centralny  SC 398 Platinium

BEAM SC398LCD

 

Odkurzacz SC 398 to jakość, której nie można z niczym równać. Olbrzymia siła ssąca wynosząca aż 700 AirWat, możliwość zamontowania do rurociągu o długości aż 95m oraz ilości 15 gniazd ssących, pozwala na stwierdzenie, iż jest to jeden z najbardziej wydajnych jednosilnikowych odkurzaczy centralnych na świecie. Zbiornik na zanieczyszczenia w tym modelu wynosi aż 25l. Pozwala to wydłużyć okres pomiędzy opróżnianiem zbiornika do 4 -5 miesięcy. Model SC 398 sprawdzi się doskonale w dużych domach, biurach i hotelach.

   

Odkurzacz Centralny  SC 385 Platinium

BEAM SC3500 LCD

 

Jeden z najpopularniejszych modeli z serii PLATINUM to SC 385. Jednostka ta należy do najnowocześniejszych odkurzaczy centralnych na rynku. Wprowadzona do sprzedaży w marcu 2010 jest wyposażona w takie rozwiązania techniczne jak: najnowszej generacji filtr z GORE-TEX, wolny start silnika, kubełek antybakteryjny, antywibracyjny system mocowania, moduł elektroniczny służący do regulacji obrotów czy wyświetlacz LCD (opcja). Niezwykle wydajny silnik o mocy 1750 W pozwala na zamontowanie odkurzacza w średnich oraz dużych domach jednorodzinnych.

    Odkurzacz Centralny  SC 355 Platinium

BEAM SC395

 

Lider sprzedaży, czyli odkurzacz SC 355 należy do najnowszej serii PLATINUM. Przeznaczony jest do domów jednorodzinnych średniej wielkości. Ma bardzo wydajną 3-stopniową turbinę oraz bardzo szczelny filtr GORE-TEX, który zapewnia 98,3% filtracji. Silnik tego modelu posiada wolny start co daje jego dłuższą żywotność i mniejszy pobór prądu. Każdy odkurzacz SC 355 wyposażony jest w kubełek antybakteryjny i tłumik wyciszający.
Jednostka centralna SC 355 jest dostępna w dwóch promocyjnych zestawach do sprzątania. Szczególnie polecamy zestaw NEXE. Jest on wyposażony w wąż z wyłącznikiem w rączce oraz płynną regulację obrotów silnika.

   

Odkurzacz Centralny  SC 335 Platinium

BEAM SC335

 

Odkurzacz centralny SC 335 jest najmniejszym modelem z serii PLATINUM. W odkurzaczu tym udoskonalono kilka istotnych parametrów technicznych takich jak moc silnika czy nowy filtr z materiału GORE-TEX (98,3 % filtracji!). Silnik posiada wolny start, dzięki czemu wolno wkręca się na obroty (co daje jego dłuższą żywotność). Każdy odkurzacz SC 335 wyposażony jest w kubełek antybakteryjny oraz tłumik wyciszający.
Jednostka centralna SC 335 jest dostępna z dwoma zestawami do sprzątania. Polecamy szczególnie zestaw NEXE. Jest on wyposażony w wąż z wyłącznikiem w rączce oraz regulację obrotów silnika.

    Odkurzacz Centralny  675 Alliance i 700 Alliance 

Alliance

 

Odkurzacze z serii Alliance są wyposażone w kilka nowoczesnych rozwiązań niespotykanych wśród odkurzaczy centralnych konkurencyjnych marek. Sercem maszyny jest wydajny silnik zbudowany w technologii High Efficiency. Charakteryzuje się on dużą efektywnością przy zużyciu o 30% mniej energii niż tradycyjne silniki. Gniazdo na obudowie odkurzacza otwiera się poprzez naciśnięcie i umożliwia sterowanie systemem z rękojeści węża. Zbiornik jest z kolei mocowany na wcisk. Wystarczy nacisnąć obręcz w dwóch dowolnych miejscach i pociągnąć w dół. W modelach Alliance zastosowano także inteligentny ekran aktywujący się po zbliżeniu do odkurzacza oraz super-skuteczny filtr Gore-Tex. Filtruje on 98% cząsteczek kurzu i przedłuża żywotność silnika. Odkurzacze Alliance są wyposażone także w luksusowy i bardzo wygodny zestaw do sprzątania All in One (wąż, wieszak, teleskop oraz komplet szczotek).

  Zestaw akcesoriów Alliance  Bez nazwy 1  –  wąż ssący ALLIANCE o długości 9 m, 10 m lub 12 m z wyłącznikiem / regulacją obrotów silnika / systemie informującym o konieczności                opróżnienia zbiornika w rączce,  –  wieszak metalowy na wąż,  –  rurka teleskopowa aluminiowa,  –  szczotka uniwersalna COMBO do podłóg twardych i wykładzin,  –  szczotka 3w1,  –  szczotka mała do tapicerki STANDARD,  –  adapter do szczotek z owalnym wejściem.     Zestaw akcesoriów Progression 

355 progresion

   –  wąż ssący Progression o długości 9 m z wyłącznikiem w rączce,  –  wieszak plastikowy na wąż,  –  rurka teleskopowa z klipsem, metalowa,  –  szczotka uniwersalna WESSEL WERK do podłóg twardych i wykładzin,  –  szczotka mała okrągła STANDARD,  –  szczotka mała do tapicerki STANDARD,  –  ssawka szczelinowa STANDARD.  

Szybki kontakt

Uwaga! Jeśli chcesz wysłać zapytanie o wycenę – skorzystaj z dedykowanego formularza wyceny (tutaj).