Nawilżacz powietrza EVAP

Nawilżacz EVAP pozwala w bezpieczny i energooszczędny sposób uzyskać odpowiednią wilgotność powietrza w domu. EVAP zwieksza komfort w domu i zapwenia zdrowszy klimat w wewnątrz.

Komfort
Suche powietrze może powodować dyskomfort i objawy takie jak ból oczu lub podrażniony nos. Osoby z astmą  mogą doświadczyć dodatkowych problemów zdrowotnych. Elektryczność statyczna również powoduje nieprzyjemne uczucie. Należy pamiętać także o swoich cennych dziełach sztuki, drewnianych podłogach i instrumentach muzycznych, suche powietrze szkodzi im również. Evap zwiększa wilgotność względną i w efekcie komfort w mieszkaniu.

Energooszczędne nawilżanie 
Evap to bezpieczny i energooszczędny nawilżacz powietrza. Działa w oparciu o naturalny (adiabatyczny) proces odparowywania wody. Suche powietrze przepływa przez absorbującą wodę włókno szklane i przejmuje parę wodną z wilgotnej powierzchni. Zwiększa wilgotność względną powietrza nawiewanego. Wbudowana grzałka zwiększa wydajność, działając tylko w razie potrzeby. Proces ten jest bardzo wydajny i zużywa bardzo mało energii. Nawilżacz wykonuje swoje zadanie w pełni automatycznie i cicho. Możesz sprawdzić jego działanie za pomocą opcjonalnego kontrolera Evap.

Bezpieczeństwo
Evap jest podłączony bezpośrednio do sieci wodociągowej. Nawilżacz jest standardowo wyposażony w filtr wody Legiosafe, aby zapobiec skażeniu Legionellą i zagwarantować bezpieczny i zdrowy klimat wewnętrzny. Filtr wody Legiosafe włącza okresowo automatyczne przepłukiwanie, a wszelkie zanieczyszczenia są odprowadzane przez system kanalizacyjny. Zasilanie wodą jest ograniczone, aby wykluczyć ryzyko nadmiernego nawilżenia. Wapń i inne zanieczyszczenia występujące w wodzie pozostają w kasecie Evap i nie dostają się do pomieszczeń mieszkalnych.

Instalacja i użytkowanie
Evap jest bardzo łatwy w instalacji. Jest podłączony bezpośrednio do kanału biegnącego z urządzenia wentylacyjnego do mieszkania. Może być w niego wyposażony każdy centralny system wentylacji. Konserwacja ogranicza się do okresowej wymiany kasety Evap z filtrem Legiosafe. Po każdej wymianie nawilżacz jest tak dobry jak nowy.

EVAPBez nazwy 13

Szybki kontakt

Uwaga! Jeśli chcesz wysłać zapytanie o wycenę – skorzystaj z dedykowanego formularza wyceny (tutaj).