Ventiflex – system dystrybucji powietrza

Ventiflex – system dystybucji powietrza przeznaczony do zalewania w stropie i posadzkach


Systemy dystrybucji powietrza VENTIFLEX VT – 75 i VT – 133

system-vt-75

System VT 75

Ventiflex VT – 75 i VT – 133 to kompletne systemy dystrybucji powietrza, na które składają się elastyczne kanały wentylacyjne z PE z powłoką antystatyczną, antygrzybiczną i antybakteryjną, szeroki wachlarz skrzynek rozprężnych, rozdzielaczy, uszczelek, anemostaty, tłumiki, dławiki przepływu oraz elementy dodatkowe umożliwiające budowę dowolnego systemu rekuperacji. Systemowe rozwiązania Ventiflex, to gwarancja trwałości, wygody i szybkości montażu w połączeniu z estetyką. Systemy te można schować w wylewkach, stropach, pod suchymi i mokrymi tynkami.

Sprawdź nowy system VENTIFLEX >> 

System Ventiflex plus

Ventiflex VT – 75 to wydajny system wentylacyjny wykorzystujący kanały okrągłe o średnicy zewnętrznej 75 mm. Trwałość połączeń zapewniają specjalne mocowania króćców przyłączeniowych oraz uszczelki z EPDM. Instalację VT – 75 możemy rozprowadzić zarówno w stropie betonowym jak i w warstwie posadzki. Przy układaniu kanałów na stropie możemy opcjonalnie zastosować 2 mm taśmę wygłuszającą (np. pianka brzegowa stosowana w wylewkach).

Ventiflex VT – 133 to unikalny system charakteryzujący się trapezowym przekrojem kanałów, które wymagają zaledwie 52 mm warstwy izolacyjnej posadzki. Kanały wyróżniają się wysoką przepustowością przy niewielkiej wysokości. W całości złożona instalacja ma około 120 mm wysokość od podłoża. Kanały VT – 133 rozprowadza się bezpośrednio na podłożu betonowym i tak jak w przypadku VT – 75 można opcjonalnie zastosować pod nimi 2 mm taśmę wygłuszającą.

System EasyFlow

Podstawowe zalety systemu Ventiflex:

 • estetyka instalacji – mała waga a jednocześnie wysoka sztywność przewodów umożliwia zalewanie ich w stropie bądź w posadzce – kanały są niewidoczne, nie wymagają zabudowy!
 • niewielka średnica kanałów pozwala na montaż instalacji pod suchym tynkiem lub boazerią,
 • powłoka antystatyczna, przeciwgrzybiczna i antybakteryjna pozwala zachować wymaganą czystość systemu podczas eksploatacji i zapewnia higienę dostarczanego powietrza! Pleśnie i grzyby nie mają szans rozwoju!
 • bardzo dobre właściwości akustyczne i izolacyjne,
 • ograniczona do minimum ilość łączeń oraz kształtek zapewniają minimalne straty ciśnienia na instalacji,
 • dzięki temu, że przewody wentylacyjne prowadzone są najkrótszą możliwą drogą, uzyskujemy oszczędność miejsca,
 • trwałość konstrukcji po zakończonym montażu,
 • połączenia uszczelnione uszczelkami z EPDM,
 • brak korozji przewodów – przewody z PE zapewniają długowieczność instalacji,
 • łatwe czyszczenie bez obaw o uszkodzenia – możliwość dokładnego wyczyszczenia instalacji ze względu na brak wystających wkrętów montażowych i ostrych załamań,
 • oferta obejmuje wszystkie niezbędne złączki i akcesoria.

KLO-2x75

Fot: System VT – 133

 

system-vt-75-2

Fot: System VT – 75

system-vt-75-3

Fot: System VT – 133

Szybki kontakt

Uwaga! Jeśli chcesz wysłać zapytanie o wycenę – skorzystaj z dedykowanego formularza wyceny (tutaj).