01
10.15

Wentylacja grawitacyjna czy rekuperacja?


Wentylacja grawitacyjna czy rekuperacja? – Odpowiedź najlepiej udokumentować danymi zawartymi na poniższej ilustracji:

Grafik_utrata_ciepła_3.png

Fakty: straty ciepła przy korzystaniu ze sprawnie działającej wentylacji grawitacyjnej, sięgają co najmniej 55% (wg. innych źródeł nawet 65%)! Jak wynika z ilustracji straty ciepła przypadające na wentylację grawitacyjną stanowią największy udział w ogólnym bilansie. Dobrej klasy rekuperator pozwoli odzyskać nawet 95% tego ciepła. Pytanie powinno zatem brzmieć: czy pieniądze, które wydaliśmy na ogrzanie domu do komfortowej dla mieszkańców temperatury chcemy usuwać, wręcz wyrzucać, przez komin lub okno? Zapewne nie, dlatego jedyną prawidłową i w zasadzie jedyną istniejącą odpowiedzią jest – rekuperacja. Dlaczego?

Dlaczego wentyalcja grawitacyjna nie działa

Nawet zastosowanie najprostszego systemu wentylacji z rekuperatorem odzyska część ciepła, które przy wentylacji grawitacyjnej bezpowrotnie by przepadło. Zatem czy rekuperacja się opłaca? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Szacuje się, że rekuperacja pozwala zaoszczędzić co najmniej 40% kosztów ogrzewania. Potwierdzenie znajdziemy także w nowych przepisach budowlanych i wytycznych względem zapotrzebowania domu na energię pierwotną EP. Przepisy, które zaczną obowiązywać od 2017r. stanowią, że dom nie będzie mógł zużywać więcej niż 95kW/m2/rok. Tą datę nazywa się potocznie datą, od której rekuperacja będzie obowiązkowa w każdym nowobudowanym domu. System rekuperacji będzie bowiem najtańszym rozwiązaniem instalacyjnym, które pozwoli sprostać tym wymaganiom.

                                              projektowanie systemu rekuperacji     rekuperacja montaż     serwis rekuperacji     rekuperacja nasze realizacje     rekuperator oferta     rekuperacja referencje

                                   Projekt >>              Montaż >>              Serwis >>            Realizacje >>     Rekuperatory >>    Referencje >>

 

Bezpłatna wycena
Chciałbyś otrzymać bezpłatną wycenę? Wypełnij formularz
albo skontaktuj się z nami:
tel: 696 562 972
biuro@infinityenergia.pl
pełne dane firmy:
AB Synergy Adam Budny
ul. Chwaszczyńska 170 C
81-571 Gdynia
[zobacz na mapie]

NIP: 666-179-13-61
Regon: 302016496

Konto bankowe: Bank Millennium
50 1160 2202 0000 0002 4857 6275
 
Kontakt:
tel: 696 562 972
biuro@infinityenergia.pl