System centralnego odkurzania to nowoczesny i wygodny sposób, który można zastosować w domach biurach czy nawet hotelach. Jest to idealna alternatywa dla zwykłych odkurzaczy.

Rdzeniem całego systemu jest jednostka centralna ulokowana na stałe np. w pomieszczeniu gospodarczym lub garażu. Urządzenie ma kształt cylindryczny i przypomina podłużny pojemnik. W środku umieszczony jest silnik oraz zbiornik na zgromadzony kurz i nieczystości. Kolejnym ważnym elementem, który jest widoczny w mieszkaniu są gniazda ssące połączone z jednostką centralną. Gniazda ssące są ulokowane w ścianach pomieszczeń. Podczas sprzątania wpina się w nie elastyczną rurę ssącą z końcówką sprzątającą. W momencie podłączenia rury z gniazdem, automatycznie następuje uruchomienie odkurzacza. System rur i kształtek wykonany jest z twardego PCV.  To niewidoczny element poprowadzony w podłodze lub ścianach budynku. Rury mają za zadanie transportować nieczystości od gniazd ssących do jednostki centralnej.

schemta-systemu-centralnego-odkurzaniainfinityenergia

1) jednostka centralna, 2) wąż giętki 3) gniazda ssące  4) system rur PCV

Dodatkowymi elementami są różnego rodzaju końcówki czyszczące oraz węże ułatwiające sprzątanie. Różne ssawki mogą być wykorzystywane np. do odkurzania tapicerek, ubrań, zbierania sierści zwierząt, do prania i trzepania dywanów, czyszczenia kominków, a wykorzystując specjalny separator można zbierać także płyny.

System centralnego odkurzania to głównie cisza i wygoda. Dzięki umiejscowieniu odkurzacza w jednym pomieszczaniu, nie musimy nosić go ze sobą, a brak jakichkolwiek kabli przyspiesza i ułatwia sprzątanie. Dodatkowo zbierający się w odkurzaczu kurz nie uwalnia się i nie przemieszcza się po pomieszczeniach. Jedynym elementem, który będzie nam potrzebny podczas sprzątania to lekki wąż wraz z odpowiednią końcówką.

Elementy  systemu centralnego odkurzania:

- Jednostka centralnego odkurzacza,
- System rur PCV,
- Gniazda ssące,
- Gniazdo wyrzutowe,
- Zestaw sprzątający.

Instalacja centralnego odkurzania dysponuje wieloma atutami, dającymi przewagę nad zwykłymi odkurzaczami w ujęciu związanym ze zdrowiem i samopoczuciem ich użytkowników, efektywnością i wygodą w sprzątaniu, a także prestiżem.

odkurzacz-centralny-widoczne-elementyinfinityenergia

 Schemat rozłożenia gniazd ssących i zasięgu rur giętkich.
1) jednostka centralna 2) rura giętka 3) gniazda ssące

odkurzacz-centralny-niewidoczne-elementyinfinityenergia

Schemat rozłożenia rur PCV i gniaz ssących.
1) jednostka centralna 2) rura PVC 3) gniazda ssące

infinity kol
artykuły i Aktualności
10
11.2017

Informacja nt. dotacji do zagospodarowania wody deszczowej w Gdańsku

Szanowni Państwo,   Miasto Gdańsk przygotowało dla mieszkańców kampanię "Nie zalewaj!", która ma promować lepsze przygotowanie miasta na ulewne opady i jednocześnie informuje o możliwości pozyskania dotacji na zagospodarowanie wody deszczowej. Oferta...

Kategoria: Aktualnościczytaj całość
11
09.2017

Nawilżacz powietrza EVAP

Nawilżacz EVAP pozwala w bezpieczny i energooszczędny sposób uzyskać odpowiednią wilgotność powietrza w domu. EVAP zwieksza komfort w domu i zapwenia zdrowszy klimat w wewnątrz.  KomfortSuche powietrze może powodować dyskomfort i objawy...

Kategoria: Aktualnościczytaj całość
pełne dane firmy:
AB Synergy Adam Budny
ul. Chwaszczyńska 170 C
81-571 Gdynia
[zobacz na mapie]

NIP: 666-179-13-61
Regon: 302016496

Konto bankowe: Bank Millennium
50 1160 2202 0000 0002 4857 6275
 
Kontakt:
tel: 696 562 972
biuro@infinityenergia.pl
 
Zamknij X

Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej