Rekuperatory Östberg

Centrala HERU®

Centrale wentylacyjne z odzyskiem energii HERU® charakteryzują się wysoką efektywnością, niskim zużyciem prądu, niskim poziomem hałasu oraz wysoką niezawodnością.

Centrale HERU® nadają się do wykorzystania w domach, biurach oraz innych obiektach gdzie ważna jest wysoka efektywność energetyczna, niskie zużycie energii oraz wysokiej jakości powietrza.  Centrale HERU® były testowane zgodnie z normą EN 13141-7 gdzie potwierdzono odzysk energii cieplej na poziomie 86%. Centrala była testowana również pod kontem szczelności. Wyciek zewnętrzny powietrza mieści się w klasie A1  a wyciek wewnętrznych w klasie C1.

Centrale HERU® występują w dwóch modelach T i S dostępne z sinikami AC i EC. Centrala z sinikiem EC może redukować koszt energii elektrycznej nawet do 70% w porównaniu do silnika AC.

HERU® T

Modele 70 – 160 T posiadające mniejsze rozmiary są przystosowane do montażu w ciepłych pomieszczeniach takich jak pralnie czy pomieszczenia gospodarcze. Obudowa mniejszych central jest wykonana z pomalowanej na biało stali ocynkowanej.  Te modele posiadają możliwość powieszenia na ścianie. Krócice przyłączeniowe są umiejscowione na górze urządzenia. Większe rozmiary HERU® 400 – 1600 T przystosowane są do montażu w pomieszczeniach ciepłych jak i na nieogrzewanych. Centrale są produkowane z alucynku.

HERU®S

Drugi rodzaj  central HERU® to modle S. Posiadają one podwójną ściankę ze stali ocynkowanej, a wewnętrzna strona ścianek jest zaizolowana. Dzięki izolacji urządzenie może być montowane w miejscach ogrzewanych lub nieogrzewanych (np. strych, garaż). HERU® 400 – 1600 S są produkowane w całości z alucynku lub z ram zbudowanych z profili aluminiowanych.

Wymiennik obrotowy

Centrale HERU® są wyposażone w obrotowy wymiennik stworzony z aluminium, dzięki czemu może podlegać regeneracji. Wymiennik posiada duża efektywność temperaturową w ujęciu całorocznym do 86%. Wymiennik nie wymaga odmrażania lub odprowadzania skroplin ponieważ nigdy nie zamarza. Zaletą HERU® jest fakt, że wymiennik obrotowy automatycznie miesza nocne chłodne powietrze latem z ciepłym powietrzem we wewnątrz co powoduję, że sen staje się bardziej komfortowy.

Sterowanie Centralami HERU® można łatwo sterować przy użyciu bezprzewodowego pilota, który ma zasięg 50 metrów i działa przez ściany i sufity. Pilot bezprzewodowy jest używany do ustawiania wszystkich niezbędnych parametrów takich jak: zadana prędkość wentylatorów, ustawienia nagrzewnicy elektrycznej, ustawienie funkcji „wietrzenie”, tworzenie nadciśnienia (podczas rozpalania kominka).

  Łatwa wymiana filtrów Centrale są wyposażone w filtry klasy F7. W centrali HERU® T są zamieszczone filtry sztywne natomiast w centrali HERU® S filtry kieszeniowe. Kiedy filtry wymagają wymiany na bezprzewodowym pilocie pojawia się odpowiedni komunikat.

Szybki kontakt

Uwaga! Jeśli chcesz wysłać zapytanie o wycenę – skorzystaj z dedykowanego formularza wyceny (tutaj).